Botoks

Botoks İstanbul, Botoks Beylikdüzü

BOTOKS NEDİR?

Botox Halk arasında yılan zehiri olarak bilindiğinin aksine aslında C. Botulinium denilen bir bakterinin toksininden üretilmiştir. Son derece öldürücü olabilen bu toksin İleri teknoloji ile sentetik olarak izole edilerek tıbbın kullanımına sunulmuştur.

Estetik amacın dışında da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Botoks sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan ve sadece doktorların kullanımına sunulan ilaç kategorisinde olduğu için Türkiye’de Botoks uygulama yetkisi bu konuda eğitim almış olan dermatolog, plastik cerrah ve medikal estetik hekimlerince yapılabilmektedir.

Botoks yaşımızın ilerlemesi, bazı hatalı beslenme, yaşam tarzı, genetik faktörlere bağlı olarak gelişmiş olan kırışıkları ve mimik çizgilerini azaltmak veya daha silik hale getirmek için yapılan ve tekrarlanması gereken bir tedavi çeşididir.

Kişisel farklılıklar olmasına rağmen genelde 4-6 ay kadar etkilidir. beklenen etki süresi yaklaşık olarak 4.ayda %50 lik bir efekt kalmasıdır. Cilt kalitesine göre sağlanan fayda 4 aydan kısa olabileceği gibi 6 aydan daha uzun da sürebilir.

Botoks Beylikdüzü ilçesinde uygulamalarımızda genel olarak 25-30 yaş üstüne uygulama yapılmaktadır. Kesinlikle hamile veya emzirenlere botoks yapmamaktayız.

Botoks Kullanım Alanları

 • Migren tedavisinde, Migren Botoksu
 • Koltuk altı,  el ve ayakaltı terlemesinde.  Koltuk altı botoksu
 • Yüzde oluşmuş veya oluşacak kırışıklıkların tedavisi veya azaltılmasında

Botoks’ un yan etkisi var mıdır?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bir Botoks bir zehirdir ve kesinlikle hamile ve emzirenlerde yapılmamalıdır. Bunların dışında nörolojik hastalığı olanlar da ve bazı ilaç gruplarını kullanan hastalarda dikkatli olunmalıdır. Ayrıca otoimmün hastalığı olanlarda da dikkatli olunmalıdır.

Botoks sonrası görülebilen uygulama yerinde ki şişlik, morarma daha çok uygulama tekniğine bağlı olarak görülmektedir.

Botoks’ un etkisi ortalama 4-6 ay kadar sürdüğü ve bu sürenin yaklaşık 2 ayında maximum güçte etki ettiğini göz önüne aldığımızda uygulama sonrası ürünün istenen kas gruplarından uzağa yayılma sonrası görülebilen ve hastanın yaşam kalitesini azaltacak olan asimetri sorunları hiçbir tedavi yapılmadığı takdirde bile en fazla 4 ay kadar süreceği ve hatta pratik hayatta ortalama 2 ay gibi bir sürede düzelmektedir.

Botoks Nasıl Yapılır?

Genelde insülin enjektörleriyle yapılan acısız veya çok az acılı ve anestezi uygulanmasına gerek olmayan bir uygulamadır. Bazı ağrıya çok hassas kişiler talep ettiğinde beylikdüzü’ nde Botoks uygulaması yaparken kişileri önceden lokal anestezi ile uyuşturmaktayız. Ürün dolapta soğuk zincirde saklanması gerektiğinden işlem sırasında deriye zerk edilen soğuk sıvının azıcık acı hissi oluşturması dışında genelde ağrısız bir işlemdir.

Kas aktivitelerini 4-6 ay kadar geçici bir süre bloke etmek için yapılan botoks’ u insülin enjektörleriyle yapmaktayız. Mimik kaslarına yapılan minicik enjeksiyonlardır. Botoks sayesinde kas aktiviteleri geçici olarak bloke edilir ve kaslar daha az çalıştığı için cilt kırışıklıkları daha az fark edilir olur.

Botox kaç kere yapılmalıdır?

Botoks tek seferlik yapılan bir tedavi değildir. Her botoks uygulamasında 4-6 ay süren bir etki görülür. Ancak düzenli olarak yapıldığında kaslarda zamanla oluşan zayıflatma nedeniyle kırışıklıklar azalır ve bir sonraki botoksun kalıcılığının da daha uzun olması sağlanabilir.

Ara vermeden yapılacak olan Botoks uygulamaları sonrasında cildimiz kendini tamir edecek zamanı bulacaktır.

Botoks sonrası dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

 • Uygulama sonrası 24 saat kadar işlem yapılan bölgeleri sıkıştıracak veya baskı altına alacak işlemlerden uzak durun ( türban, şapka, kask, gözlük… gibi )
 • Mümkünse 2 gece kadar sırtüstü yatmaya çalışın.
 • Uygulama sonrası 6-7 saat kadar dik pozisyonda durun, öne veya yana eğilmemizi gerektirecek eylemlerden uzak durmalıyız cep telefonu ile oynamak, yatmak yasak.
 • Bazı hassas kişilerde ödem olabiliyor, önceki Botoks uygulaması sonrası yüzünüzde ödem olmuş ise ilk gece başınızın altına birkaç yastık koymayı deneyin
 • Ağrı veya kızarıklık olursa ve buz uygulamak isterseniz mümkün olduğunca fazla bastırmayın yoksa ilaç yer değiştirir ve asimetri sorunlarına neden olabilir.
 • 24 saat spor yasak
 • İlk 24 saat yüzünüzü yıkarken veya herhangi bir nedenle yüzünüze tutmak zorunda olursanız mümkün mertebe nazik olun.
 • İşlem öncesi kullandığınız kan sulandırıcıları bırakmanız tavsiye edilir, işlem esnasında iğne damara denk gelirse moarmalar olabilir, kan sulandırıcı kullanıyor iseniz daha fazla ve uzun süre morluğunuz olabilir. İlaçlar (aspirin, kumadin v.s.) yeşil çay, e-vitamini, omega-3 kullanılmamalı.
 • Botoks tedavisi sonrasında sıcak uygulamalardan kaçınmalıyız (sauna, hamam, fön tutmak, buhar banyosu, gibi… ).
 •  

Botox işlem süresi ne kadardır?

genel olarak lokal anestezi sürüp beklemek istemeyen hastalarımız için bu süre 10-15 dk kadardır.

Botox işlem sonrası kontrol randevusu var mıdır?

İlk uygulamadan 15 gün sonra rötuş işlemi yapılmaktadır. Herhangi bir sorun yoksa rötuş yapılmasına gerek yoktur

Botox sonrası rötuş gününü kaçırdım, ne olacak?

Zaten hali hazırda işlem yapılan hastaların %90 ı rötuş işlemine gerek duymadığı için randevularına gelmemektedir. Rötuş günü herhangi bir Botoks İşlem Ücreti almamaktayız. Rötuş işlemi max 20. güne kadar yapmaktayız, bu süreyi kaçırdıktan sonra 3 ay kadar süre botoks yaptırmamak lazım, gelişebilecek antikorlar nedeniyle artık botoksunuz tutmamaya başlayabilir.

Bir şişeyi iki kişi paylaşabilir miyiz?

Çok sık sorulan bu soru aslında bundan 15 yıl kadar öncesinde kalmış bir uygulamanın sonucudur. Botoks şişelerinde ortalama 2-3 kişilik uygulama yapacak kadar toksin vardır. Botoks sulandırılıp kullanılan miktardan fazlası ertesi gün kullanılmaz. Eskiden yeterince hasta sayısının olmadığı dönemlerde haftanın bazı günlerinde Botoks yapılırdı, bu sayede daha az ürün zayiatı olurdu, haliyle doktorlarda hastalarına 2 veya 3 kişi olarak gelirseniz daha uygun fiyata yapabiliriz derlerdi, fakat günümüzde o kadar sık Botoks uygulaması yapılmaktadır ki ertesi güne genelde ürün kalmamaktadır,

Ayrıca herkeste aynı miktarda ürün kullanılmamaktadır, bazen 2 kata varan miktarda ürün kullanmak gerekebilir, ayrıca 15 gün sonra kontrolde de Botoks kullanmak gerekeceğinden pratikte bir şişeyi iki kişi kullanalım talebi pratikte uygulanabilir değildir. Botoks işleminde olay sadece harcanan ürün miktarı değildir, her hastanın yeniden değerlendirilmesi, takibi, kontrolü.. vb gibi doktorun alması gereken riskler de 2 katına çıkmaktadır. Yine koltuk altı Botoks uygulaması sırasında genelde bir şişenin tamamı kullanılır ve yüz uygulaması fiyatının yaklaşık olarak 2 katı ücret talep edilir, yani sonuç olarak iki kişi gelince Botoks fiyatı düşmez, genelde Allergan Botoks şişesinden de 2 kişilik değil de 1,5 kişilik miktar çıkmaktadır.

Botoks’ un etkisini azaltacak uygulamalar var mıdır?

Botoks sonrası istenmeyen sonuçlar görüldüğü takdirde elbette ki botoksun etkisini azaltacak bazı tedavi metotlarımız vardır. Bunlar uygulama bölgesine sıcak uygulama, botoksun etkisini azaltacak ilaç enjekte etme, ozon uygulaması, procain infüzyonu, PRP, radyofrekans, altın iğne  … vb gibi işlemler ile botoksun etkisi bir veya birkaç seansta sonlandırılabilmektedir.

Botoks fiyatı 2022 nedir?

Uygulama yapılacak bölge büyüklüğü, bölge sayısı, erkek veya kadın olunması, uygulamada kullanılacak ürün miktarının değişik olması nedeniyle Botoks fiyatları değişebilmektedir. En doğru güncel fiyat bilgisini almak için lütfen 02128725011 nolu telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

İlaç kategorisinde olması ve yapılan işlemin tedavi kapsamında olması nedeniyle ve sağlıkta kampanya-promosyon yapılması sağlık Bakanlığı tarafından sıkı denetimlerle yasaklanmış olmasına rağmen internette bazen kampanyalar ve ucuz Botoks fiyatları görebilirsiniz. Güvenilir bir klinik olması koşuluyla böyle kampanyalardan faydalanmak sizler için iyi olabilir. Sağlıkta reklam yasağı olması nedeniyle fiyatlar internet sitelerinde ve sosyal medyada paylaşılamaz bu nedenle migren botoksu fiyatı, çene botoksu fiyatı, platisma botoksu fiyatı, yüz Botoks fiyatı, koltukaltı botoksu fiyatı öğrenmek için iletişim numaramızı ararsanız sizlere seve seve yardımcı olabiliriz.

Uygulamalarınızı mutlaka doktor olduğunuz kişiler yaptırınız.

Botoks sonrası normal hayatıma ne zaman dönebilirim?

Botoks sonrası hemen normal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Botox tedavisinin etki süresini etkileyen faktörler nelerdir?

Metabolizma hızı, sık spor aktivitesi, kuvvetli mimik kasları, sıcak su hamam sauna alışkanlığı, yüze sık masaj botoksun etki süresini kısaltır.

Botoks için çok mu geç kaldım?

Mevcut kırışıklıklarınız fazla derin olmuş ise uygulama sonrası sihirli değnek değmişçesine biranda kırışıklıklarınız kaybolmayacak, tekrarlayan Botoks uygulamaları sonrasında önce derin çizgileriniz azalacak ve belki de cildiniz kendini çok hızlı tamir edebiliyor ise tamamen kaybolacaktır. Önemli olan ara vermeden Botoks uygulamalarını peş peşe yaptırmaktır..

Botoks yapılan bölgede şişlik- kızarıklık olur mu?

Uygulamanın iğne batırılarak yapılıyor olması nedeniyle minicik kızarıklık ve şişlik ve hatta damara denk gelmesi durumunda ise morluk olması gayet sık karşılaşılan bir durumdur. Bazı hassas kişilerde kızarıklıklar ertesi günde devam edebilir ama bunlara ya hiç müdahale edilmez veya basit müdahaleler ile iyileştirilebilinir.

İnsanlar dolgu ile Botoks uygulamalarını karıştırabiliyor. Dudağı daha büyük veya istediğimiz şekilde göstermek istiyor isek dolgu yapılır, dudak üzerindeki özellikle sigara içenlerde görülen enine çizgileri azaltmak istiyor isek minicik dudağa Botoks uygulamaları yapılır.

Botoks ne zaman etki gösterir?

Genelde fark edilir etki 4-7 gün sonra gözlenir, tam etkinin oluşması ise 15. Güne kadar sürebilir. 15 gün içinde önemli bir etkinliğiniz var ve Botoks yaptırmayı düşünüyorsanız bu fikrinizden hemen faz geçin, bazen ne kadar istemesekte istenmeyen durumlar gelişebilir ve bunların düzeltilebilmeleri için zamana ihtiyacımız vardır.

Botoks sonrası kaslarımız erir mi? Daha kötü olur muyum?

Botoks zaten fazla çalışan ve istemediğimiz kas gruplarını zayıflatmak için yapılan bir işlemdir. Botoksun etkisi geçtiğinde daha kötü olunmaz, genelde 4. Ayda bir ay gibi bir sürede elde edilen başarını yaklaşık olarak % 50 si kaybolduğu ve kişide kırışıksız haline gözü alıştığı için o bir aydaki kaybı nedeniyle panik yaşayabiliyor.

Botoks yaptırmayı bıraktığımızda eski halimize döneriz.

Botoks sonrası baş ağrısı?

Baş ağrılarının tedavisinde kullanılan Botoks şaşırtıcı bir şekilde bazı insanlarda birkaç günden 1 aya kadar sürebilen ( genelde 1 hafta ) Baş ağrısına neden olabilmektedir, bu konuda çeşitli teoriler olsa da sebebi bilinmemektedir.

Botoks belli bir yaştan sonra mı yapılmalıdır? Erken başlanan botoks

Kırışıklıklarınız başladı ve bunlar sizi rahatsız ediyor ise uygulama yapmak için belli bir yaşa gelmeyi beklememelisiniz, çizgileriniz kalıcı hale geldikten sonra daha fazla mesai ve para harcamanız gerekecektir tedavi için, haliyle ne kadar erken yaşta Botoks yaptırmaya başlarsanız o kadar iyi korunursunuz.

Çok konulan Botoks miktarı ile kalıcılık doğru orantılı mıdır?

Az uygulama dozunun kalıcılığı azalttığı bilinse de çok konulan Botoks kalıcılığı arttırmaz. Botoksun vücutta bir yıkım süresi vardır. Kas sinir kavşağını bloke etme süresi 15-30 gün kadar kişiden kişiye değişmekle birlikte hemen hemen aynı süredir. Botokstan elde edilen mimik kaslarının kasılma gücünü azaltma etkisi ortalama 4-6 ay kadardır.

Çok Botoks Botoks durur muyum?

Doktorlar genelde hastalarına natürel doğal görünümde Botoks yapmak istese de bazı hastalarımız özellikle hiçbir kaslarını hareket ettirmemek istedikleri için onların botoksları çok sert yapılmaktadır. Doktora nasıl bir görünüm elde etmek istediğinizi söylerseniz size onu verecektir.

Botoks kaç yaşında yapılır?

Yüzünüzde istemediğiniz kırışıklıklar varsa Botoks a başlama yaşınız gelmiş demektir. Kırışıklıklarınız kalıcı hale gelmiş ise botokstan elde edeceğiniz fayda da azalacaktır.

Botoks ile kırışıklık ve derideki çizgiler geçici süre yok edilir. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Hamile veya emziren bayanlar dışında hemen hemen herkes botoks işlemi yaptırabilir.

Botoks sonrası kaşlarım mı düştü?

Genelde yanlış ifade edilerek göz kapaklarım düştü şeklinde etrafa anlatılan bu durum da aslında kaşlarda düşme olmadığı gibi aksine yukarı kalkma bile vardır, genellemelerin bazen yanlış olabilmesine rağmen genelde kilolu, gıda alerjileri olan ( glüten, kazein .. vb kişi genelde bunun farkında değildir, halk arasında alerji denince akla sadece kaşıntı gelir, lakin sadece ödem şişlik olarak ta kendini belli edebilir) zaten kaşlarının alt kısmında ve üst göz kapakları ödemli kişilerde alın kas hareketlerinin azalmasına bağlı olarak doku arasında fazladan biriken sıvılar ödem olarak kendini gösterebilir. Geçici olan bu durum genelde 1 ay kadar süre içinde hiç bir tedavi edilmese bile düzelecektir. kişiler kaşlarının düşmesinin ispatı için eskisi gibi makyaj yapamadığını eliyle kaşını kaldırmak zorunda kaldığını ifade eder. Normal bir durumdur, düşük te olsa kas hareketi olan kaşlarınızı makyaj sırasında hareket ettirebiliyordunuz ama artık sabitlenen kaşlarınızı hareket ettirip yukarı kaldıramadığınız için makyaj sırasında bir elinizle o taraftaki kaşınızı kaldırmak zorunda kalabilirsiniz.

BEYLİKDÜZÜ BOTOKS